Viaceré banky uvažujú nad tým, že v okresoch, kde od soboty bude platiť sprísnený zákaz vychádzania, obmedzia prevádzky svojich pobočiek. Ide o okresy Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov.


„Pobočky budú na Slovensku na budúci týždeň fungovať v štandardnom režime. Avšak pripravujeme sa na scenár, že fungovanie pobočiek v regiónoch, v ktorých sa dnes a cez tento víkend realizuje plošné testovanie, môže byť následne dočasne obmedzené, respektíve môže byť niektorá z pobočiek dočasne uzatvorená. Paralelne s tým máme pripravené scenáre ďalšieho postupu po celoslovenskom plošnom testovaní tak, aby boli pre klientov zabezpečené všetky potrebné služby spojené so správou ich financií,“ uviedla hovorkyňa ČSOB Anna Jamborová.

UniCredit Bank v pondelok zatvorí pobočku v Bardejove. Slovenská sporiteľňa zase plánuje nechať všetky pobočky otvorené v štandardnom režime. „Aj napriek tomu, že banka má pobočky štandardne otvorené, klientom odporúčame, aby si vždy skontrolovali aktuálnu situáciu na webstránke https://www.slsp.sk/pobocky, keďže z dôvodu pandémie môže dôjsť k individuálnym úpravám otváracích hodín,“ povedala hovorkyňa Slovenskej sporiteľne Marta Cesnaková.

„Pobočky Poštovej banky budú i naďalej fungovať v bežnom režime pri dodržiavaní už platných bezpečnostných opatrení. V súvislosti s čiastočnými lockdownom, ktorý začne na Slovensku platiť od zajtra (sobota 23.10.2020), neplánujeme žiadne ďalšie obmedzenia, ktoré by sa týkali úpravy otváracích hodín alebo dokonca zatvorenia našich obchodných miest,“ vraví Eva Peterová z Poštovej banky.

„Veríme, že to tak bude možné aj v okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov, kde tento víkend prebieha plošné testovanie, ktorého sa zúčastnia aj naši zamestnanci. Za predpokladu, že výsledky ich testov budú negatívne, budúci týždeň budú pobočky Poštovej banky fungovať v bežnom režime aj v týchto častiach Slovenska,“ dodala Peterová.

Pobočky Tatra banky budú otvorené v štandardnom pracovnom režime, s výnimkou dní 26. až 30. októbra, kedy budú skrátené otváracie hodiny pobočiek v nákupných centrách (otvorené budú od 10:00 do 18:00 hod.). V sobotu 31. októbra budú všetky pobočky v nákupných centrách zatvorené.

Prima banka ponechá pobočky otvorené v štandardnom režime.

Aj keď návšteva pobočky banky patrí medzi dovolené výnimky zo zákazu vychádzania, na Orave a v Bardejove ju budú môcť budúci týždeň využiť len ľudia s negatívnym testom na koronavírus.

Podľa informácií Finsider.sk niektoré banky zároveň zvažujú, že pri celoplošnom testovaní budúci týždeň uzatvoria svoje pobočky.