Vianoce patria z hľadiska škodovosti medzi pokojnejšie dni než tie bežné. Poistné udalosti sú však počas nich o niečo kurióznejšie. Vyplýva to z historických záznamov poistných udalostí poisťovne Generali.

Za posledné dva roky sa v bežný deň stalo v priemere 282 poistných udalostí, zatiaľ čo počas vianočných sviatkov ich pripadá na deň len 85. Najrizikovejším z vianočných dní je dlhodobo sviatok sv. Štefana. Najpokojnejším dňom je prvý sviatok vianočný, kedy sa stáva v priemere len 59 poistných udalostí.

Už tradične sa počas Vianoc poisťovňa stretáva s poistnými udalosťami ako sú vytekajúce a pretekajúce vane či umývadlá, v ktorých nechali klienti plávať živé ryby. Z úrazového poistenia zasa klienti v tomto období hlásia popáleniny

Medzi kurióznejšie poistné udalosti v štatistikách Generali podľa nej patrí prípad letiacej trampolíny. Len dva dni pred Štedrým dňom sa klientovi cestou domov z nákupného centra zošmykol zo strechy auta vianočný darček – trampolína. Tá poškodila prednú časť auta a dvere vozidla idúceho za ním.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: