Vláda už mesiace ignoruje naše žiadosti o spoločnú koordináciu pri prijímaní pandemických opatrení a vo vyhláškach je chaos. V spoločnom vyhlásení to tvrdia zamestnávatelia združení v Republikovej únii zamestnávateľov (RÚZ) . Podľa nich na to pri ďalšom zhoršovaní epidemickej situácie doplatí celá krajina.


Zamestnávateľom chýba aj vyhodnotenie doterajších opatrení. Rovnako sa sťažujú na to, že keď sa novým ministrom financií stal Igor Matovič (OĽaNO), pravidelné stretnutia vlády a podnikateľského sektora zo dňa na deň zanikli. Predtým sa pravidelne stretával takzvaný ekonomický krízový štáb, ktorý vznikol ešte vlani.

„Nanešťastie, z rozhodnutia ministra financií v apríli sme sa dozvedeli, že podľa jeho názoru pandémia končí, ekonomická kríza pred nami nie je, podniky si vedú dobre, preto rokovania ekonomického krízového štábu zrušil s prísľubom, že vytvorí priestor pre pravidelnú komunikáciu zamestnávateľov a vlády. K jeho naplneniu však nedošlo,“ dodal prvý viceprezident RÚZ Mário Lelovský.