Ak sa chystáte autom do Talianska, mali by ste si vopred rozmyslieť, kde budete tankovať. V Taliansku sú benzín i nafta výrazne drahšie ako na Slovensku. V Rakúsku sú priemerné ceny pohonných hmôt síce nižšie ako na Slovensku, to však neplatí o diaľniciach. Tam si za jeden liter paliva v porovnaní s bežnou pumpou priplatíte aj 50 centov. Ak natankujete 50 litrov, znamená to predraženie o 25 eur.


Ak rozmýšľate, kde natankovať cestou do Talianska, mali by ste si nájsť pumpu na konci Rakúska mimo diaľnice. My sme vyskúšali pumpu Shell v mestečku Fürnitz za Villachom.

Z Bratislavy je to sem 435 kilometrov. Ak vyrazíte zo Slovenska s plnou nádržou, mali by ste preto bez problémov na túto čerpaciu stanicu prísť.


Aktuálne ceny pohonných hmôt na tejto čerpacej stanici si môžete overiť na tejto stránke.

Na hranice Talianska je to odtiaľ len 15 minút po diaľnici A2. Oproti čerpacej stanici sa nachádza kebab, kúsok od pumpy je aj obchod Spar.

Aj keď na tejto pumpe tankuje množstvo motoristov, ktorí smerujú do Talianska, ceny sú tu podobné ako na iných čerpacích staniciach mimo diaľnic. Túto pumpu sme využili doteraz celkovo štyrikrát. Dvakrát sme pritom nečakali a dva razy boli pred nami tri autá, takže sme si počkali asi desať minút.

Keď hľadáte, kde natankovať cestou do Talianska, môžete sa poobzerať aj po iných čerpacích staniciach v okolí.

Kde natankovať cestou do Talianska (tipy)

  • v Taliansku sú výrazne vyššie ceny benzínu a nafty ako na Slovensku či v Rakúsku
  • skúste natankovať v Rakúsku, čo najbližšie talianskym hraniciam
  • ak pôjdete naspäť, netankujte v Taliansku zbytočne plnú nádrž, ale natankujte toľko, aby vám benzín či nafta vydržali po najbližšiu rakúsku pumpu
  • v Rakúsku sú ceny na čerpacích staniciach, ktoré sa nachádzajú na diaľnici, výrazne vyššie ako na pumpách mimo diaľnice, keď hľadáte, kde natankovať cestou do Talianska, vyberte si preto pumpu mimo diaľnice
  • pumpy nájdete napríklad na Google Maps, po zadaní konkrétnej pumpy do Google nájdete stránky, na ktorých sú uvedené aktuálne ceny benzínu a nafty