August je dlhoročne mesiacom, v ktorom dochádza najčastejšie ku krádežiam majetku. Upozornila na to poisťovňa Generali s tým, že kým každoročne hlásia klienti približne 300 poistných udalostí v súvislosti s krádežou ich majetku, tento rok klienti do konca júla nahlásili už 160 takýchto poistných udalostí. Je to takmer o pätinu viac než tomu bolo za rovnaké obdobie v minulom roku.


Zlodeji najčastejšie kradnú veci vyššej hodnoty, ako sú šperky, rôzna elektronika, notebooky, tablety, ručné náradie či televízory, ale, samozrejme, aj hotovosť. Klienti ale hlásia aj netradičné krádeže. Napríklad sa zlodeji vlámali do bytu nastávajúcich novomanželov a odcudzili peniaze, plazmový televízor, ale aj platinové obrúčky a svadobné šaty. Škoda bola 5 000 eur.

„Riešili sme tiež prípad, keď v noci zlodeji prekonali dvere bytu, z ktorého si odniesli kožuchy, kožené bundy a psíka, ktorý spal v predsieni. Klienti prišli na to, že sa k nim niekto vlámal, až ráno, keď sa čudovali, prečo ich rodinný miláčik nezobudil na tradičné ranné venčenie,“ uviedla príklad poisťovňa.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: