Zamestnanci Slovenskej sporiteľne budú môcť požiadať o vyplatenie zálohy zo mzdy. Sporiteľňa na to použije fintechotý startup PalmApp. Ten vyvinul aplikáciu, ktorá umožňuje čerpať časť výplaty vopred.


„Uvedomujeme si, ako môžu nečakané výdavky zaťažiť rodinný rozpočet. Pokazí sa auto alebo je potrebné vymeniť domáci spotrebič – a častokrát je jediným riešením spotrebný úver. Vďaka PalmApp ho však nepotrebujú a ušetria tak výdavky, ktoré by museli zaplatiť na úrokoch,” vraví riaditeľ HR Slovenskej sporiteľne Martin Čambor.

O zálohu z výplaty môžu zamestnanci sporiteľne cez aplikáciu požiadať kedykoľvek medzi 5. a 25. dňom v mesiaci. Môžu si vybrať ľubovoľnú sumu od desať eur vyššie. Záloha je paušálna alebo percentuálna z odpracovanej mzdy. Zamestnanec tak môže dostať iba to, čo si už zarobil. V prípade, že banka účtu prepojeného s aplikáciou podporuje okamžité platby, peniaze prídu v ten istý deň. Klasická výplata príde na účet v rovnaký deň ako inokedy, bude však znížená o vyplatenú zálohu.

Zamestnanci sporiteľne majú všetky výbery zadarmo, čo nie je v prípade tejto služby štandardom. V iných firmách, ktoré túto službu ponúkajú, platí zamestnávateľ prvý výber, druhý a tretí si platí zamestnanec. Úplne zadarmo ich má až od štvrtého výberu.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: