Maklérska spoločnosť Simplea v minulom roku narástla. Predaj rizikového životného poistenia stúpol o takmer 56 %, poistenie majetku narástlo o 99 %, poistenie motorových vozidiel o 225 % a cestovné poistenie o 681 %. Uviedla to firma v odpovediach na otázky portálu Finsider.

„Podobne ako celý trh sme zaznamenali pokles v oblasti hypotekárnych úverov – v našom prípade o 15 %. Dobrou správou je nárast v oblasti investovania našich klientov, a to o 81 %,“ vraví generálny riaditeľ spoločnosti Simplea Tibor Boťánek.

Na rozdiel od väčšiny iných sprostredkovateľských spoločností, Simplea buduje vlastné kamenné pobočky, ktoré nazýva Simplea Point. „Našou víziou je, aby mal každý človek, aj obyvateľ stredného či menšieho mesta – prístup k viacerým finančným značkám a produktom, podobne ako ho majú ľudia z veľkých miest. Na rozdiel od pobočiek bánk či poisťovní dávajú naše pobočky príležitosť vybrať si spomedzi viacerých finančných produktov, porovnať si ich a dostať finančný plán na mieru podľa svojich potrieb a podľa svojej aktuálnej situácie,“ vysvetľuje T. Boťánek.

Simplea má okrem klasických bánk a poisťovní v ponuke aj produkty z vlastnej skupiny. Klientom sprostredkúva produkty Simplea Poisťovne či ETF fondy pod značkou Simplea Investície. Ponúka aj vlastný realitný fond Trigea. Jej materská spoločnosť nedávno spustila v Česku aj vlastnú banku. T. Boťánek predpokladá, že v budúcom roku budú môcť aj slovenskí klienti využívať v Partners Banke depozitné produkty.

Simplea je relatívne mladou spoločnosťou. Na Slovensko prišla v roku 2021. Patrí pod najväčšieho českého sprostredkovateľa Partners. V roku 2022 dosiahla Simplea na Slovensku obrat vo výške 2,9 milióna eur. Výšku obratu za minulý rok spoločnosť zatiaľ nezverejnila.

V minulom roku Simplea oznámila, že pohltí spoločnosť Swell Financial Group. V tomto roku by tak malo pod Simpleu prejsť 170 agentov, ktorí doteraz pôsobili pod značkou Swell. V minulom roku dokázala Simplea narásť zo 150 na 167 zazmluvnených agentov. Po spojení oboch spoločností by tak Simplea mala mať okolo 300 agentov. Podľa počtu agentov by sa tak mohla stať 12. najväčšou maklérskou firmou na Slovensku.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: