Online banka Revolut už nebude prístupná len z mobilných telefónov. Po novom sa môžu klienti k svojmu účtu prihlásiť aj cez počítač.


Riaditeľ a zakladateľ Revolutu Nik Storonsky pre portál Finextra povedal, že zriadenie prístup k účtu cez webový prehliadač patril k častým požiadavkám, ktoré mali ich klienti. „Naši zákazníci majú odteraz prístup k svojim peniazom kdekoľvek a kedykoľvek, aj keď nemajú svoj telefón alebo kartu, alebo ak radšej uprednostňujú kontrolu svojho účtu z počítača,“ vraví Storonsky.

Najmä pre prípad núdze

V skutočnosti však webový prístup predstavuje len akúsi bepečnostnú zálohu pre prípad, že nemáte k dispozícii mobil, alebo vám ukradnú mobil aj s platobnými kartami. Prístup cez webovú aplikáciu totiž neumožňuje aktívne narábať s účtom. Nie je možné posielať peniaze či požiadať o vydanie karty. Klienti si nemôžu ani zobraziť údaje z virtuálnej platobnej karty, aby ňou mohli nakupovať na internete a takisto nie sú prístupné ani investičné služby.

Webová aplikácia ponúka možnosť pozerať si históriu transakcií, zablokovať karty, poslať si peniaze na účet v Revolute z iného účtu či z platobnej karty ako aj prístup k zákazníckej podpore. V súčasnosti tak prístup cez internetový prehliadač nie je zďaleka plnohodnotnou náhradou mobilnej aplikácie. Revolut preto aj naďalej zostáva predovšetkým mobilnou bankou.

Kto sa chce do svojho účtu prihlásiť cez internetový prehliadač, musí v pravom hornom rohu stránky revolut.com, ktorá je aj v slovenčine, kliknúť na tlačidlo  „Prihláste sa“. Následne je potrebné zadať telefónne číslo, prostredníctvom ktorého je klient zaregistrovaný na Revolute. Overiť sa treba aj štvormiestnym kódom, ktorý funguje ako prístupový kód v aplikácii Revolut.

Revolut spustíte už aj v počítači. Väčšina vecí tu ale nefunguje

Po jeho zadaní má následne užívateľ desať minút na to, aby svoje prihlásenie potvrdil prostredníctvom mobilnej aplikácie. Pri teste sa nezobrazila push notifikácia, ale bolo potrebné sa prihlásiť do aplikácie, kde sa mi hneď ukázala žiadosť o autorizovanie prístupu. Po odsúhlasení sa automaticky na webovom prehliadači zobrazí internet banking.

Pri prihlásení cez email chce Revolut vidieť vašu tvár

„Zatiaľ budete mať prístup len k niektorým núdzovým funkciám, ako je zobrazovanie transakcií či dočasné zablokovanie kariet. Ak chcete Revolut využívať naplno, použite mobilnú aplikáciu,“ víta Revolut klientom po prvom prihlásení cez internetový prehliadač.

Revolut spustíte už aj v počítači. Väčšina vecí tu ale nefunguje

Keďže webový prístup predstavuje skôr bezpečnostnú zálohu, prihlásiť sa môžu aj ľudia, ktorí nemajú k dispozícii svoj telefón. Prihlásenie je možné autorizovať aj prostredníctvom emailu. V takom prípade Revolut pošle správu na zaregistrovanú adresu. V nej stačí kliknúť na tlačidlo „Potvrdiť prihlásenie“.

Pri tomto spôsobe prihlásenia je potrebné urobiť aj selfie. Webová aplikácia informuje, že bez selfie budete mať k účtu len obmedzený prístup. Nám však neponúklo možnosť prihlásiť sa bez selfie. Ale prihlásenie prebehlo správne aj keď na fotke na miesto tváre bola len prázdna stena.

Revolut spustíte už aj v počítači. Väčšina vecí tu ale nefunguje