Prima banka už nebude mať v ponuke hypotéku s úrokom vo výške 0,4 percenta. Od 1. októbra tu bude možné získať hypotéku s najnižším úrokom 0,5 percenta. Na zmenu upozornil portál Finančný kompas.

Prima banka sľubuje úrok vo výške 0,4 percenta len na všetky hypotéky schválené do konca septembra v prípade viazanosti 40 mesiacov. Od 1. októbra platia nové úrokové sadzby produktov. Všetci klienti, ktorým banka odobrí úver, budú mať nárok na akciovú sadzbu vo výške 0,5 percenta pri viazanosti 45 mesiacov.

Prima banka ponúkla hypotéky s 0,4-percentným úrokom vlani v októbri. V apríli tohto roku túto akciu zrušila a rovnako ako teraz ponúkla žiadateľom úrok vo výške 0,5 percenta. Od júla však znovu vrátila 0,4-percentný úrok.

Pre Prima banku predstavovala akcia s 0,4-percentným úrokom významný úspech. Od jej spustenia jej kontinuálne rastie podiel na hypotekárnom trhu. Kým minulý rok v októbri jej patrilo 8,86 percenta aktuálne splácaných úverov na bývanie, v júli tohto roku to už bolo 9,76 percenta.