Poisťovňa Kooperativa zvyšuje svoju prítomnosť na trhu nájomného bývania na Slovensku. Po viacerých krajských mestách ponúkne na prenájom aj byty v Bratislave.


Kooperativa oznámila, že od spoločnosti JTRE kúpila bytový dom v komplexe Ovocné sady. Celkovo je v ňom 102 bytov, ktoré poisťovňa ponúkne na prenájom.

„Koncept dlhodobého nájomného bývania funguje v Európe už celé desaťročia. Riešenie pre obyvateľov, ktorý naša poisťovňa priniesla ako prvá do slovenských miest – Košíc, Trnavy a najnovšie už aj Bratislavy – sa líši od bežného prenájmu bytov, ponúkaného individuálnymi prenajímateľmi. Jednou z najväčších výhod je vysoká miera stability, istoty a komfortu. Nájomca má záruku, že ak byt užíva v súlade so zmluvou a domovým poriadkom, má zaručené dlhodobé bývanie bez starostí, ktoré ponúka vlastníctvo či krátkodobé individuálne prenájmy,“ vraví predseda predstavenstva a generálny riaditeľ poisťovne Kooperativa Vladimír Bakeš.

Zariadené byty v Bratislave budú pre nájomníkov k dispozícii na jeseň tohto roku. K dispozícii budú mať jedno až trojizbový byty s výmerou od 29 do 70 metrov štvorcových. Každý byt má balkón, pivnicu ale aj parkovacie miesto.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: