Nehody na parkoviskách nie sú ničím nezvyčajné. Často sa však stáva, že si motorista nájde ráno poškodené auto a netuší, kto nehodu spôsobil.


Ak vozidlo poškodí neznámy vinník, ktorý z miesta činu ušiel bez zanechania akéhokoľvek kontaktu, je potrebné, aby motorista privolal políciu, a to aj v prípade, ak odhadovaná škoda nie je vyššia ako 3 990 eur. Polícia môže vinníka následne vypátrať vďaka záznamom z bezpečnostných kamier či svedectvám. Vďaka tomu môže poškodený získať náhradu škody z povinného zmluvného poistenia vinníka.

„Je dôležité, aby si poškodený spôsobené škody na svojom vozidle dôkladne fotograficky zdokumentoval, pričom odporúčam odfotiť aj časti, ktoré na prvý pohľad nejavia známky viditeľného poškodenia. Táto fotodokumentácia bude neskôr užitočná pri žiadosti o náhradu škody v poisťovni,“ vraví riaditeľ Úseku poistných udalostí poisťovne Generali Juraj Páleš.

Ak sa polícii nepodarí vinníka nájsť a poškodený nemá uzatvorené havarijné poistenie, bude si musieť opravu vozidla hradiť z vlastných peňazí.