Od štvrtka 25. novembra tohto roka celé Slovensko vstúpilo na dva týždne do lockdownu. Zároveň bol na 90 dní vyhlásený núdzový stav, čo okrem iného znamená aj zákaz vychádzania od 5:00 do 1:00 hodiny. V rámci zákazu vychádzania však existujú výnimky. Okrem iného je to aj cesta do banky či poisťovne. Tieto prevádzky budú otvorené, keďže poskytujú nevyhnutné služby.

Ľudia môžu navyše mnoho zmien a potrebných úkonov vybaviť elektronicky. Väčšina poisťovní už napríklad ponúka on-line nahlasovanie poistných udalostí. Internet banking či mobil banking zase ponúkajú elektronickú alternatívu väčšiny služieb, ktoré ľudia chodia vybavovať osobne na kamenné pobočky. Niektoré sú tiež oproti osobnej návšteve bezplatné.

Okrem bánk a poisťovní sú medzi výnimkami napríklad cesta na nákup alebo obstaranie potravín, liekov a zdravotníckych prostriedkov, hygienického tovaru, drogérie, krmív a ďalších potrieb pre zvieratá. Otvorené budú aj pošty, kľúčová služba, servis bicyklov, kúpele, servis motorových vozidiel, očná optika, čistiarne odevov, čerpacie stanice, obuvníctva či stánky s novinami.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: