ČSOB banka skončila v prvých deviatich mesiacoch tohto roku s čistým ziskom 59,4 milióna eur. Celkovo skupina ČSOB vrátane ČSOB Poisťovne vykázala čistý zisk 66,8 milióna eur. V rovnakom období minulého roku to bolo 30,8 milióna.


K vyššiemu zisku napomohlo rozpúšťanie opravných položiek, kým vlani ich banka vo veľkom tvorila. Za prvé tri štvrťroky 2021 ČSOB rozpustila opravné položky vo výške 14,6 milióna eur. Minulý rok v rovnakom období ich vytvorila vo výške 42,6 milióna,

„Aj tretí kvartál 2021 a dosiahnutý medziročný rast je nevyhnutné vnímať v kontexte nízkej porovnávacej bázy, ktorá bola v roku 2020 významne ovplyvnená pandemickou neistotou a potrebou vysokej tvorby opravných položiek, čo tlačilo ziskovosť na kritické úrovne. Na aktuálnych výsledkoch sa pozitívne podpísali tiež medziročne vyššie úrokové výnosy, čo súvisí s pokračujúcim rastom záujmu klientov o úvery. Rovnako tak medziročne vyššie výnosy z poplatkov a provízii sú výsledkom dlhodobo rastúceho záujmu o investovanie do fondov, ako aj medziročne vyššieho počtu transakcií po lockdownovom útlme v roku 2020,“ povedal generálny riaditeľ a predseda predstavenstva ČSOB Daniel Kollár.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: