Náhradná autobusová na Bottovej bude otvorená ešte do stredy 29. septembra 2021, vnútorné priestory sa zatvoria o polnoci. Posledný spoj z nej odchádza v stredu 30. septembra o Prahy. Informoval o tom v tlačovej správe hovorca Slovak Lines Štefan Bako.


Už 30. septembra sa totiž otvára nová autobusová stanica Nivy. Prvý spoj s cestujúcimi, ktorý odíde z novej stanice bude pravidelná linka na letisko Schwechat. Autobusová stanica bude letiskového typu a denne ňou prejde takmer 10-tisíc cestujúcich a 1 100 autobusov.

Ako to bude s prevádzkou:

  • Vnútorné priestory náhradnej autobusovej stanice na Bottovej sú otvorené do stredy 29. septembra 2021 do 23:59 hod.
  • Posledný spoj z náhradnej autobusovej stanice na Bottovej odchádza z nástupiska č. 6 v stredu 30. septembra o 02:30 hod. do Prahy (dopravca Group Company).
  • Vstup do novej autobusovej stanice Nivy sa otvára 30. septembra o 0:00 hod. V čase mimo otváracích hodín nákupného centra je vstup možný len cez vchod pri Nivy Tower.
  • Prvý spoj z novej autobusovej stanice je pravidelná linka Slovak Lines Express na Schwechat s odchodom v stredu 30. septembra o 03:00 hod. z nástupiska č.1.