Firmy začali pridávať viac pracovných ponúk na kuriérov najmä v druhej polovici tohto roka. Pozícia, ktorá je kľúčová najmä počas aktuálnej vianočnej sezóny, dosahuje v počte inzerátov rekordné čísla. Ukazuje to analýza pracovného portálu Profesia.sk, podľa ktorej je dostupnosť kuriérskej kariéry na Slovensku najväčšia za dlhé roky.


Zamestnávatelia uverejnili v treťom štvrťroku 347 pracovných inzerátov na túto pozíciu. Nedokončený štvrtý kvartál zatiaľ priniesol ďalších 257 inzerátov. Z toho v októbri pribudlo 130 ponúk, ďalšia stovka v novembri a za prvé decembrové dni 27 nových inzerátov. Pre porovnanie, v treťom štvrťroku 2020 bolo uverejnených 158 ponúk na kuriéra, štvrtý kvartál priniesol 129 inzerátov.

Údaje ďalej ukazujú, že o kuriérsku prácu sa na Slovensku zaujímajú najmä muži. Spomedzi všetkých ľudí, ktorí prejavili záujem sa o toto povolanie, bolo iba 15 percent žien. Medzi záujemcami a záujemkyňami je najväčšia časť vo veku 25 až 34 a 15 až 24 rokov. Najväčšia časť pracovných ponúk na túto pozíciu ponúka prácu na živnosť. Plný úväzok je až na druhom mieste.

Dopyt po kuriéroch narástol, najmä v druhej polovici tohto roka
Zdroj: Profesia.sk