Bratislava a štátny investičný fond Slovak Investment Holding (SIH) uzatvorili zmluvu, ktorou založili obchodnú spoločnosť pre kúpele a mestskú knižnicu Grӧssling. Firma MKK Grossling bude mať na starosti rekonštrukciu bývalých kúpeľov Grӧssling.

Vznikne aj nový komunitný verejný priestor, ktorý bude spájať kúpele, mestskú knižnicu, park, kaviareň či priestor pre deti. Spoločnosť bude komplex aj prevádzkovať. Informovala o tom hovorkyňa Metropolitného inštitútu Bratislavy (MIB) Annamária Ondrejková.

Kúpele Grössling
Vizualizácia mestskej knižnice v kúpeľoch Grössling. (zdroj: MIB)

SIH poskytne investíciu vo výške 4,1 miliónov eur, výška vkladu hlavného mesta do základného imania spoločnosti je 850-tisíc eur. Hlavné mesto zároveň vloží do spoločnosti nehnuteľnosti kúpeľov a priľahlé pozemky. Firma tiež bude chcieť získať bankový úver na zvyšných desať miliónov eur.

Kúpele Grössling sú jednou z posledných neobnovených národných kultúrnych pamiatok v centre Bratislavy. Rekonštrukcia bude prebiehať v rokoch 2021 až 2026, pričom spustenie prevádzky kúpeľov sa očakáva v roku 2026.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: