Internetová banka mBank ponúka klientom novú eKartu. Ide o virtuálnu platobnú kartu, ktorá je určená na platby na internete. Kartu si možno zriadiť cez internet banking alebo v mobilnej aplikácii.


eKarta je dobíjacia karta. To znamená, že kto ňou chce platiť, musí si na ňu najprv previesť peniaze. Vďaka tomu by mala byť bezpečnejšia pri platení.

„Pomocou eKarty chceme našim klientom umožniť, aby sa pri platbách na internete cítili pohodlne. Nie všetci klienti totiž majú k platbám cez internet dôveru. Práve preto je eKarta dobíjacia a umožňuje aj prevádzanie malých súm. Vďaka tomu nemusia mať obavy o svoje peniaze na bežnom účte. V prípade straty alebo odcudzenia údajov karty má podvodník prístup len k čiastke, ktorá je na virtuálnej karte prevedená,“ povedal produktový špecialista platobných kariet mBank Michal Staněk.

Klienti nemusia mať peniaze na karte neustále. Kto ju aktuálne nepotrebuje, môže si peniaze z nej previesť naspäť na svoj bežný účet. Za zriadenie ani používanie eKarty si mBank neúčtuje žiadne poplatky.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: