Na Slovensko prichádza online investičná platforma z Česka

Slovenskí investori už môžu využívať investičnú platformu Portu, za ktorou stojí česko-slovenská investičná skupina Wood & Company.

Portu je určené pre pasívnych investorov, ktorí hľadajú dlhodobé zhodnocovanie prostriedkov. Používateľom zostaví vlastné portfólio, pričom vložené aktíva priebežne optimalizuje podľa zvolenej miery rizika a požadovaných finančných cieľov. Uzatvorenie zmluvy ako aj investovanie prebieha online.

V Českej republike využíva Portu takmer 20-tisíc investorov. „Expanzia k najbližším susedom nám dáva zmysel. Mnoho Slovákov, ktorí žijú v Česku, už na Portu investuje, poznajú nás a majú s nami dobrú skúsenosť, ktorú môžu zdieľať svojim známym na Slovensku,“ hovorí Radim Krejčí, vedúci platformy Portu.

Portu vyžaduje minimálnu investíciu 20 eur. Investuje predovšetkým prostredníctvom ETF fondov. Ide o burzovo obchodované fondy, ktoré sa snažia čo najpresnejšie kopírovať vývoj podkladového aktíva – indexu, komodity, dlhopisu či skupiny aktív.

Portu klientom automaticky zostaví diverzifikované portfólio. Systém sa následne priebežne stará o prostriedky klienta a automaticky vyhodnocuje nové príležitosti.

Firma si neúčtuje vstupné ani výstupné poplatky, klienti platia len správcovský poplatok vo výške jedného percenta ročne z hodnoty spravovaného majetku. Spoločnosť ponúka aj detské účty, pri ktorých je správcovský poplatok znížený na 0,25 percenta.