Netradičné poistenie na časť tela alebo domáce zviera je v zahraničí bežné. Na slovenskom poistnom trhu ale poistenie funguje trochu inak. Napriek tomu sa s netradičnými žiadosťami o poistenie obracajú na poisťovacie domy aj ľudia na Slovensku. Poisťovňa Union ukázala päť najnezvyčajnejších požiadaviek klientov.

„Kuriózne žiadosti samozrejme neboli prijaté do poistenia, napriek tomu, však denne dostávame otázky od našich klientov, čo by sa poistiť dalo a venujeme sa im individuálne. Sú situácie, kedy sa vyhovieť skrátka nedá, ale vždy hľadáme možnosť, ako našim zákazníkom vyjsť v ústrety,“ vysvetľuje hovorkyňa Unionu Beáta Dupaľová Ksenzsighová.

B.Dupaľová Ksenzsighová spomína napríklad na pastiera oviec zo severu Slovenska, ktorý poisťovni poslal žiadosť o uzavretie poistenia zodpovednosti za spôsobenú škodu za stratu svojich oviec. Krytie zodpovednosti žiadal v inom prípade aj takzvaný mentálny kouč. „Mal záujem o poistenie zodpovednosti pre prípad, ak by si jeho klienti na základe jeho poradenstva a odporúčaní pokazili život,“ vysvetľuje hovorkyňa.

Netradičné poistenie žiadal aj majiteľ vily na Maldivách. Okolo svojej usadlosti má totiž rozsiahly trávnik a tak žiadal o poistenie kosačky. Podľa hovorkyne sa totiž obával, že sa mu na trávniku môže prístroj pokaziť.

Kuriózna mala byť aj požiadavka starostu jednej zo slovenský obcí, ktorý chcel poistiť koryto miestneho potoka pre prípad, že by bolo zničené povodňou. V inej obci si zase chcel klient poistiť drevený kríž nad obcou, pretože sa obával „bezbožníkov“.