Koncom novembra Taliansko schválilo nové nariadenie, podľa ktorého bude musieť mať každý lyžiar alebo snowboardista od 1. januára 2022 na talianskych zjazdovkách uzavreté poistenie zodpovednosti pre prípad škody na majetku alebo na zdraví spôsobené iným osobám. Upozornila na to poisťovňa Uniqa.


Okrem poistenia zodpovednosti bude po novom zakázané, aby boli športovci na talianskych svahoch pod vplyvom alkoholu a mladí do 18 rokov musia nosiť lyžiarsku prilbu. Nové nariadenia sa budú talianskych svahoch aj kontrolovať. Ak ich niekto poruší, môže prísť na mieste o skipas a dostať pokutu do výšky 150 eur.

Slovenskí lyžiari môžu podmienku poistenia zodpovednosti splniť uzatvorením cestovného poistenia s rozšíreným rozsahom krytia. Prax podľa poisťovne Uniqa totiž ukazuje, že v zahraničí ľudia veľmi dobre poznajú svoje práva a vedia sa ich dôsledne domáhať až na súdoch.

Aj pri samotných zraneniach na zahraničných zjazdovkách tiež ľuďom nemusí stačiť povinné zdravotné poistenie. Príkladom je zásah leteckých záchranárov, ktorý musia ľudia spravidla vždy platiť z vlastného vrecka.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: