Vláda dnes rozhodla o dotácii pre Všeobecnú zdravotnú poisťovňu vo výške 98 miliónov eur. Približne pred mesiacom štátna poisťovňa dostala sto miliónov eur.


Ministerstvo zdravotníctva navrhlo novú dotáciu, pretože vzhľadom na súčasnú situáciu je podľa neho ohrozená schopnosť poisťovne platiť za zdravotnú starostlivosť.

Táto dotácia sa nepáči súkromným zdravotným poisťovniam. „Opakovane upozorňujeme na fakt, že vláda tak nerobí zo svojich peňazí, ale z daní a odvodov všetkých Slovákov – aby mohla niečo dať, musí najskôr niekomu vziať. Teda časť daní našich poistencov – poistencov Unionu, odišla len tak, bez verejnej diskusie, do deravej pokladnice štátnej VŠZP,“ uviedla vo svojom stanovisku Union zdravotná poisťovňa.

Union to považuje za principiálne nesprávne a bytostne neférové. „Nerozumieme, prečo štát úplne iracionálne neustále podporuje stratovú poisťovňu s najväčším odlivom poistencov a s veľmi zlou úrovňou služieb pre svojich klientov. Ignoruje tak občanov, ktorí sú presvedčení o tom, že konkurencia je dôležitá a jediné, čoho sa „dopustili“ je, že si ako svojho partnera pre zdravotnú starostlivosť vybrali neštátnu poisťovňu,“ tvrdí Union.