Poisťovňa Uniqa od 1. júna rozšírila krátkodobé cestovné poistenie aj o náklady súvisiace s liečbou Covidu pre všetky krajiny – nielen bezpečné, ale aj rizikové.

„Ak si klienti aktuálne uzatvoria krátkodobé cestovné poistenie, majú už kryté liečebné náklady na ambulantné ošetrenie, lieky a prípadnú hospitalizáciu alebo repatriáciu súvisiacu s nákazou Covid-19 bez ohľadu na farebné označenie krajiny,“ vraví produktová manažérka cestovného poistenia Uniqa Ľubomíra Hricová.

Pri celoročnom cestovnom poistení sa krytie nákladov Covidu naďalej riadi cestovateľským semaforom. Ak niekto vycestuje do takzvanej zelenej krajiny, cestovné poistenie je platné v plnom rozsahu, vrátane prípadnej nákazy koronavírusom. V prípade krajín, ktoré sú označené červenou alebo čiernou farbou, je z celoročného poistenia vylúčené krytie poistných udalostí súvisiacich s koronavírusom.

Ak má niekto celoročné poistenie a vycestuje do krajiny, ktorá je označená zelenou farbou, no počas jeho pobytu sa zmení na červenú alebo čiernu, poisťovňa mu prípadnú liečbu Covidu preplatí.