Ako bude prebiehať vyplácanie dôchodkov počas sviatkov? Poberatelia dôchodkov v hotovosti ich dostanú počas vianočných a novoročných sviatkov o deň skôr. Sociálna poisťovňa posunula ich výplatný termín.


Úradné hodiny v pobočkách Sociálnej poisťovne sa nemenia, pobočky zostanú pre klientov pri dodržiavaní epidemických opatrení otvorené. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Skoršie vyplácanie dôchodkov

Poberateľom dôchodkov v hotovosti s výplatným termínom 24. dňa v kalendárnom mesiaci vyplatí Sociálna poisťovňa dôchodky o deň skôr (vo štvrtok 23. decembra 2021).

K zmene výplatného termínu príde aj počas novoročných sviatkov. Dôchodky v hotovosti s výplatným termínom 6. januára 2022 dostanú dôchodcovia v stredu 5. januára budúceho roka.

Deň pred Štedrým dňom (23. decembra 2021) budú pobočky Sociálnej poisťovne otvorené do 12. hodiny tak ako v bežný štvrtok. Nejde však o skrátenie pracovnej doby, keďže štvrtok je jediný deň v týždni kedy sú všetky pobočky pre klientov po celý rok otvorené dopoludnia.

V prípade posledného dňa v tomto roku (piatok 31. decembra 2021) budú pobočky pre klientov otvorené rovnako v štandardných úradných hodinách do 14. hodiny.

Vyplácanie dôchodkov
Vyplácanie dôchodkov bude počas sviatkov odlišné. (zdroj: Andrea Piacquadio/Pexels)

Pobočky podľa covdi semaforu

V súvislosti s pandemickými opatreniami sú pobočky a vysunuté pracoviská Sociálnej poisťovne rozdelené na základe takzvaného covid semaforu do troch skupín na zelené, oranžové a červené.

V prípade červených pobočiek fungujú úradné hodiny po celý pracovný týždeň len dopoludnias výnimkou stredy, kedy je otvorené do 14. hodiny.

To, v akom režime pracuje konkrétna pobočka alebo vysunuté pracovisko, si ľudia môžu overiť na webovej stránke Sociálnej poisťovne, ktorá zároveň upozorňuje, aby ľudia v kontakte s pobočkami využívali predovšetkým elektronickú komunikáciu.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: