Tretina zamestnávateľov aktívne podporuje svojich zamestnancov k tomu, aby sa nechali zaočkovať proti ochoreniu Covid-19. Vyplýva to z reprezentatívneho prieskumu ČSOB a spoločnosti Datank. Ten sa zameral na 400 firiem na Slovensku. Zároveň z neho vyplýva, že čím menšia je firma, tým väčšia je ich aktivita smerom k podpore očkovania.


„To môže súvisieť určite aj s tým, že sú to práve menšie spoločnosti, ktoré si vzhľadom na charakter práce či nedostatočné vybavenie na prácu z domu, nemôžu dovoliť nechať zamestnancov a zamestnankyne na homeoffice.“ uviedla manažérka Oddelenia pre mikro a malé podniky v ČSOB Dáša Polláková.

Spolu 38 percent spomedzi všetkých opýtaných firiem aktívne motivuje svojich zamestnancov k vakcinácii, spolupracuje s očkovacou jednotkou, niektoré očkujú aj priamo na pracovisku. Spomedzi najmenších firiem tak robí 54 percent, 42 percent zo stredne veľkých firiem a necelých 35 percent spomedzi najväčších firiem.

Firmy, ktoré sa zúčastnili prieskumu, uvádzajú, že v priemere tri štvrtiny ich zamestnancov a zamestnankýň majú kompletne zaočkovaných.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: