Okrem smart mobilných telefónov sa dnes stretnete aj s inteligentnými elektrokolobežkami, ktoré sa môžu pýšiť mnohými pokročilými funkciami pre bezpečnú a pohodlnú jazdu. Pritom ale vôbec nemusia byť drahé, čo dokazuje celý rad dostupných modelov.

Jednou z najobľúbenejších elektrokolobežiek je potom AERIUM AOVO PRO, ktorá má navyše aj ľahkú konštrukciu, pomerne veľkú kapacitu batérie a slušný výkon. Vďaka tomu spĺňa predpoklady pre rýchle, cenovo dostupné a ekologické cestovanie po meste. Čo všetko dokáže?

Inteligentná elektromobilita v praxi

Táto elektrokolobežka je vybavená moderným LCD displejom, na ktorom môžete sledovať všetky dôležité informácie. Okrem aktuálnej rýchlosti tak máte prehľad o stave batérie aj o predpokladanom dojazde vzhľadom k miere nabitia batérie. Tieto údaje nájdete aj v mobilnej aplikácii, ktorú si počas niekoľkých sekúnd stiahnete na App Store alebo Google Play. Spárovanie je otázkou chvíle, pretože prebieha veľmi jednoducho cez Bluetooth.

V aplikácii sa môžete tešiť aj na také vychytávky, ako je uzamknutie kolobežky na diaľku alebo nastavenie obmedzovača rýchlosti. Ten sa vám bude hodiť najmä v meste, kde by ste nemali prekročiť 25 km/h. Pre elektrokolobežky totiž platia podobné pravidlá ako pre bicykle.

Maximálnu rýchlosť až 31 km/h a dojazdovú vzdialenosť až 35 km zaistí lítiová SMART batéria s kapacitou 10,5 Ah, ktorá vďaka rekuperácii skrz brzdenie a kvalitný motor získava časť energie späť. Plného nabitia dosiahne približne za 5 hodín. Elektrická kolobežka sa navyše pyšní výkonom 350 W a zvládne aj menšie stúpanie (približne do 20 %). Pri dostatočne nabitej batérii s ňou teda môžete vyraziť aj kúsok za mesto.

Maximálne praktická, bezpečná aj štýlová

Aj napriek hmotnosti – necelých 12,5 kg má AERIUM AOVO PRO nosnosť až 120 kg, pretože sa vyrába z ľahkého, ale pritom odolného materiálu. Bez problémov ju navyše zložíte do kufra auta alebo preveziete vlakom či autobusom, čo vám dáva ďalšiu možnosť ekologického cestovania. Tým však jej výhody rozhodne nekončia, rovnako ako všetky elektrokolobežky na Aerium.sk ich ponúkajú celý rad.

Ďalej sa táto elektrokolobežka môže pochváliť protišmykovými bezdušovými kolesami o veľkosti 8,5 palca, LED svietidlom vpredu a červenými výstražnými svetlami vzadu. Dá sa s ňou teda bezpečne dôjsť domov v šere aj po zotmení, ale, samozrejme, len za predpokladu, že jej vodič dodržiava pravidlá cestnej premávky a dbá na zvýšenú opatrnosť.

AERIUM AOVO PRO: Inteligentná, štýlová a praktická elektrokolobežka za super cenu
Foto: Aerium.sk

Okrem toho má AERIUM AOVO PRO aj kvalitné kotúčové brzdy, ich spoľahlivosť posilňuje špeciálne vyvinutý elektromotor. A bonusom je aj to, že sa za túto elektrokolobežku určite nemusíte hanbiť. Práve naopak, jej jednoduchý a štýlový dizajn zaujme na prvý pohľad, avšak pôsobí vkusne a decentne, a to vďaka kombinácii čiernej a šedej s červenými detailmi, ktorá nikdy nezostarne.

Pre kvalitný model len k overenému predajcovi

Ako už viete, model AERIUM AOVO PRO kúpite v internetovom obchode Aerium.sk, ktorý sa na elektrokolobežky špecializuje a patrí medzi špičku v obore. Jeho zamestnanci vám teda radi pomôžu s výberom aj ďalšími technickými záležitosťami, ako je napríklad uvedenie do prevádzky či spárovanie s aplikáciou. Samozrejmosťou je aj kvalitný záručný servis a dostupnosť náhradných dielov.

Zákonné požiadavky na jazdu na elektrokolobežke sa môžu líšiť podľa krajiny. Prevádzkovateľ elektrokolobežky je povinný si overiť aktuálne platné povinnosti.