Sprostredkovateľská spoločnosť Partners Group SK dosiahla podľa predbežných výsledkov v roku 2021 medziročný nárast tržieb takmer o 12 percent. Celkové tržby spoločnosti sa tak vyšplhali na 49 miliónov eur. Firma tak pravdepodobne ešte zvýši svoj náskok na čele rebríčka najväčších sprostredkovateľov. Na prvé miesto sa prvýkrát dostala v roku 2020.

Firma tvrdí, že zaznamenala rast vo všetkých kľúčových sektoroch. Najdôležitejším sektorom pre Partners Group SK zostáva životné poistenie. To predstavuje takmer 45 percent celej produkcie firmy. „Oproti minulému roku sme dosiahli v tomto segmente takmer 14-percentný nárast,“ tvrdí generálny riaditeľ Partners Group SK Jozef Bartánus.

Za životným poistením nasledujú s 22,06 % podielom úvery a tesne za nimi sú s 21,96 % investície. Firma sa pritom v poslednom období zameriava na investičné produkty čoraz viac. V roku 2019 otvorila spoločnosť Partners Investments, ktorá sa zaoberá investovaním do ETF. V súčasnosti má už takmer 40-tisíc klientov. Vlani zase založila správcovskú spoločnosť Partners Asset Management.

Rozloženie portfólia Partners Group SK v roku 2021

Životné poistenie44,92 %
Úvery22,06 %
Investície21,96 %
Neživotné poistenie5,49 %
Druhý pilier3,34 %
Tretí pilier2,22 %

„V investíciách sme medziročne narástli približne o deväť percent. Zásadným míľnikom však bolo prekonanie hranice 400 miliónov eur hodnoty majetku, ktoré mala Partners Investments ku koncu minulého roka pod správou. Z toho až 85,4 milióna eur smerovalo do tzv. zelených investícií, teda ESG fondov,“ vraví J. Bartánus. Partners Investments sa pritom na celkovej produkcii investičných produktov v Partners Group SK podieľa necelými 22 percentami.

Partners Asset Management má zatiaľ v portfóliu len jeden realitný fond. Firma ho začala ponúkať až na jeseň minulého roku, na konci decembra v ňom bolo takmer 30 miliónov eur.

Generálny riaditeľ Partners Group SK Jozef Bartánus
Generálny riaditeľ Partners Group SK Jozef Bartánus (Foto: PG SK)

Nová poisťovňa príde ešte vo februári

Partners Group SK chce zabojovať aj na trhu s rizikovým životným poistením. Firma preto vlani založila vlastnú poisťovňu s názvom Partners poisťovňa. V najbližších dňoch plánuje predstaviť jej ponuku. Plánuje pritom prinsieť nový poistný produkt „zameraný na zabezpečenie príjmu v ťažkých životných situáciách spôsobených zdravotnými problémami.“

Nový produkt má byť určený na krytie významných životných rizík, nákladov počas dlhodobej choroby a zotavovania sa z následkov úrazu. Poistiť sa bude dať aj strata schopnosti pracovať či strata blízkej osoby. „Uvedením na trh počas februára zavŕšime takmer dvojročné prípravy. Unikátny však bude nielen produkt poisťovne. Spoločnosť sa bude profilovať ako plne digitálna, postavená na najmodernejších informačných technológiách, ktoré na Slovensku nemajú obdobu,“ tvrdí J. Bartánus. Produkty tejto poisťovne budú distribuovať len agenti Partners Group SK.

Partners Group SK sa plánuje aj v tomto roku sústreďovať na digitalizáciu či automatizáciu. Firma začiatkom minulého roku ponúkla klientom možnosť overovať ich totožnosť na diaľku prostredníctvom tvárovej biometrie. „Táto služba má mimoriadny význam pri bezkontaktnom sprostredkovaní služieb, s ktorým sa spája riziko nesprávnej identifikácie a súčasne je zaťažené prísnymi legislatívnymi a administratívnymi nárokmi. Biometrické overenie identity nám významne zefektívnilo procesy a klientovi prinieslo plnohodnotné i bezpečné bezkontaktné služby,“ vysvetľuje J. Bartánus.

(Inzercia)