Partners Group SK dosiahol za prvých deväť mesiacov tohto roku rast produkcie o 20 percent. Ak by firma dokázala takéto tempo rastu udržať aj v poslednom štvrťroku, jej obrat by prvýkrát prekročil hranicu 50 miliónov eur.

„Posledné mesiace boli pre nás výzvou. Prechádzali sme viacerými zmenami a pripravovali sme nové projekty, ktoré postupne predstavujeme verejnosti. Tieto projekty budú mať mimoriadny dosah na poskytovanie komplexných a moderných finančných služieb v nasledujúcich rokoch,“ povedal nový zástupca generálneho riaditeľa Jozef Bartánus (na fotke).

J. Bartánus nástúpil na tento post začiatkom septembra. Juraj Juras, ktorý viedol Partners Group SK od januára 2012, odstúpil po vzájomnej dohode ku koncu septembra z vedenia spoločnosti. J. Bartánus pôsobí vo firme o jej vzniku a posledných 11 rokov bol riaditeľom pre vzdelávanie.

Partners Group SK spravuje už 700 miliónov eur

Najsilnejším mesiacom v treťom štvrťroku bol pre Partners Group SK september. „Aktuálne spoločnosť spúšťa mnohé plánované projekty a sústreďuje sa na nové strategické ciele. Zároveň došlo v predchádzajúcom období k rozviazaniu spolupráce s niekoľkými spolupracovníkmi. Preto som nesmierne rád, že sme v septembri dosiahli výsledky, ktoré z pohľadu obchodnej produkcie predstavujú najúspešnejší september v histórii spoločnosti,“ vraví J. Bartánus.

Firma podľa neho zaznamenala výrazný rast v tržbách ako aj v obchodnej produkcii. Rásť mali všetky sektory finančného trhu. V životnom poistení spoločnosť medziročne narástla o 15 percent, v neživotnom poistení o 20 percent a pri hypotekárnych úveroch o 27 percent.

Prostredníctvom Partners Group SK klienti zainvestovali už 700 miliónov eur. Z toho viac ako polovica je pod správou sesterskej Partners Investments. Tá vznikla len v roku 2019, no odvtedy sa stala najväčším obchodníkom s cennými papiermi na Slovensku. Do svojho portfólia firma v októbri chce pridať komplexný rad nových ESG investičných stratégií pre dynamických aj konzervatívnych klientov.

Poisťovňa začne ponúkať služby až v budúcom roku

Partners Group SK v tomto roku založila aj Partners poisťovňu. Tá získala licenciu v máji tohto roku. „Pôjde o unikátny projekt plne digitálnej poisťovne na Slovensku, ktorý plánujeme spustiť v prvom kvartáli roku 2022,“ povedala generálna riaditeľka poisťovne Jana Gruntová.

Firma chce zabojovať aj v oblasti investovania. V lete získala licenciu pre vlastnú správcovskú spoločnosť Partners Asset Management. Prvým fondom, ktorý začne ponúkať, bude Partners Fond realitných investícií. Investičný riaditeľ spoločnosti Partners Asset Management Jakub Rosa vraví, že ešte do konca tohto roka by chceli získať pod správu 50 miliónov eur.

Partners Group SK je od minulého roku najväčším samostatným finančným agentom na trhu podľa výšky tržieb. Spoločnosť vlani dosiahla tržby z predaja služieb na úrovni 44,5 milióna eur. Na druhé miesto tak odsunula OVB Allfinanz Slovensko, ktoré vykázalo tržby z predaja služieb vo výške 41 miliónov eur.

Podľa výšky zisku je Partners Group SK druhou najziskovejšou spoločnosťou na trhu. Prvý je Respect Slovakia, ktorý vlani vykázal čistý zisk 7,9 milióna eur. Partners Group SK za ním zaostal o 152-tisíc eur.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: