Aktualizované 27. 1. 2022 o stanovisko Respect Slovakia.

Česko-slovenská sprostredkovateľská skupina Respect je podľa informácií platformy Mergarmarket na predaj. Upozornil na to portál HN.cz. Potvrdiť to mali dva na sebe nezávislé zdroje.

Respect pôsobí v Česku i na Slovensku. Na Slovensku funguje pod názvom Respect Slovakia. Jeho jediným spoločníkom je spoločnosť Respect SK. V nej český Respect vlastní dvojpätinový podiel. Zvyšné tri pätiny vlastnia Eva Juristová, Dušan Guľáš a Milan Pobjecký. Všetci traja sú aj konateľmi Respect Slovakia.

Respect Slovakia patrí medzi najväčšie subjekty na trhu. V roku 2020 dosiahla firma na Slovensku tržby z predaja služieb vo výške 37,6 milióna eur. Podľa výšky obratu išlo o tretiu najväčšiu firmu na trhu. S čistým ziskom vo výške 7,9 milióna eur bol Respect Slovakia v roku 2020 najziskovejším samostatným finančným agentom na trhu.

Respect: Žiadne úkony zatiaľ neprebiehajú

Skupinu Respect vlastní Zdeněk Reibl. „Nechce to predať celé, chce tam ešte zostať,“ uviedol jeden zo zdrojov, ktorý je oboznámený so situáciou. Z. Reibl vlastní v českom Respecte 92-percentný podiel.

Kateřina Konečná z Respectu pre HN povedala, že v súčasnosti žiadne úkony spojené s predajom spoločnosti Respect neprebiehajú. HN však dodávajú, že podobné vyjadrenia sú pri takýchto transakciách obvyklé. Ak by aj Z. Reibl predal časť svojho podielu, na slovenský Respect by to malo len minimálny vplyv. Už teraz totiž český Respect vlastní v Respect Slovakia len menšinový podiel.

Konateľ spoločnosti Respect Slovakia Milan Pobjecký sa vo svojom stanovisku odvolal na český Respect. Tvrdí, že ten „takéto informácie poprel a označil za špekulatívne.“

Podľa Mergermarketu už prebiehajú rokovania s väčším zahraničným konkurentom. Druhý zo zdrojov uviedol, že záujem majú dvaja strategickí investori, z ktorých jeden je zo zahraničia. Obidva zdroje sa zhodujú v tom, že rokovania sú už v pokročilej fáze. Podľa jedného zo zdrojov HN sa cena môže pohybovať v rozmedzí 1,1 až 1,3 miliardy českých korún (45 až 53 miliónov eur).

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: