Finančná skupina Partners v minulom roku dosiahla tržby na úrovni 63,55 milióna eur. V porovnaní s rokom 2022 to predstavuje pokles o 5,7 percenta. Vyplýva to z údajov, ktoré spoločnosť poskytla portálu Finsider.

Finančná skupina Partners zahŕňa sprostredkovateľskú spoločnosť Partners Group SK, Partners poisťovňu, investičnú spoločnosť Partners Investments a správcovskú spoločnosť Partners Asset Management. Okrem toho do skupiny patrí aj bulharská spoločnosť Partners Group BG. Firma sa už dávnejšie rozhodla, že nebude komunikovať výsledky za jednotlivé spoločnosti ale za celú skupinu.

Čisté predaje investícií medziročne v skupine vlani rástli. Partners Investments zaznamenal čisté predaje na úrovni 139,9 milióna eur. Pod správou má tak už 714,8 milióna eur. Počet klientov Partners Investments sa medziročne zvýšil o 18 % na viac ako 61-tisíc.

Nárast investícií i poistiek

Partners Asset Management zase dosiahol čisté predaje vo výške 37,6 milióna eur. Celkovo tak spravuje investície v hodnote 124,6 milióna eur. „Celkové investície pod správou skupiny prekročili hranicu jednej miliardy eur, z toho viac ako 80 % má skupina pod vlastnou správou,“ vraví Jozef Bartánus, generálny riaditeľ finančnej skupiny Partners. Počet klientov medziročne stúpol o 57 percent na takmer 9-tisíc.

Partners Asset Management pridal do portfólia Fond krátkodobých investícií. Podľa údajov Slovenskej asociácie správcovských spoločností aktuálne tento fond spravuje aktíva v hodnote 12,2 milióna eur. Pred spustením Fondu krátkodobých investícií mala spoločnosť v ponuke len jeden realitný fond. Ten aktuálne spravuje majetok v hodnote 117 miliónov eur.

Partners si pripísal rast aj v životnom a neživotnom poistení. V prípade životných poistiek dosiahol celkové predpísané ročné poistné vo výške 12,5 milióna eur. Z toho 30,6 percenta tvorila produkcia pre Partners poisťovňu. „Naša poisťovňa prekročila za dva roky pôsobenia na trhu hranicu 10-tisíc klientov s kmeňom takmer 9 miliónov eur,“ tvrdí J. Bartánus.

Tretí najvyšší počet agentov

Spoločnosť nezverejnila, ako sa darilo sprostredkovaniu hypoték. Väčšina firiem pritom v minulom roku zápasila s prepadom predaja úverov na bývanie. Pre rastúce úrokové sadzby si totiž hypotéky bralo výrazne menej ľudí ako v predchádzajúcich rokoch. Sprostredkovatelia sa tento výpadok snažili vynahradiť práve zvýšeným predajom investičných a poistných produktov.

Počet zazmluvnených agentov, ktorí majú zmluvu s Partners Group SK, sa vlani výrazne nemenil. Kým na začiatku roku 2023 ich bolo 1 266, na začiatku tohto roku ich bolo o 18 menej. Aktuálne má Partners Group SK zazmluvnených 1 198 agentov. Podľa počtu agentov tak ide o tretiu najväčšiu firmu na trhu. Viac sprostredkovateľov má len OVB Allfinanz Slovensko a Finportal.

Skupina Partners očakáva, že rok 2024 bude predovšetkým o investíciách. „Jednou z priorít finančného plánovania je zhodnocovanie majetku klienta a rok 2024 by mal byť predovšetkým v znamení investičných príležitostí. Dariť by sa malo dlhopisom, ktoré budú prinášať zaujímavé výnosy v súvislosti s predpokladaným poklesom úrokových sadzieb. Na akciových trhoch sa očakáva vyššia volatilita, z čoho by mali ťažiť predovšetkým pravidelné investície,“ uviedol J. Bartánus.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: