Spoločnosť Swiss Life Select Slovensko tvrdí, že jej nehrozí štiepenie. „Ide o prirodzený proces odchodu niektorých spolupracovníkov, ktorý bolo možné očakávať a pre spoločnosť ako takú neznamená nič zásadné. Väčšina našich sprostredkovateľov ho, naopak, privítala,“ uviedla spoločnosť v stanovisku na článok Finsideru, v ktorom sme informovali, že spoločnosti hrozí, že spolu s jej dvomi územnými riaditeľmi odídu z firmy desiatky sprostredkovateľov.

Podľa Swiss Life Select totiž skúsenosť ukazuje, že „po odchode ľudí, ktorí nerobia dobré meno svojej profesii, sa spoločnosti aj sprostredkovateľom darí viac ako predtým.“

Celé stanovisko spoločnosti Swiss Life Select Slovensko:

„Spoločnosti Swiss Life Select Slovensko nehrozí štiepenie. Ide o prirodzený proces odchodu niektorých spolupracovníkov, ktorý bolo možné očakávať a pre spoločnosť ako takú neznamená nič zásadné. Väčšina našich sprostredkovateľov ho, naopak, privítala. Skúsenosť v Swiss Life Select totiž jasne ukazuje, že po odchode ľudí, ktorí nerobia dobré meno svojej profesii, sa spoločnosti aj sprostredkovateľom darí viac ako predtým. Po príklad netreba chodiť ďaleko: v našej sesterskej firme Swiss Life Select v Rakúsku odišli po vstupe švajčiarskeho akcionára takíto poradcovia a dnes sú kolegovia u nášho západného suseda jednotkou na trhu a benchmarkom kvality pre ostatných.

Pre švajčiarsku spoločnosť Swiss Life pracuje približne 17-tisíc nezávislých finančných sprostredkovateľov po celom svete. Od každého z nich firma vyžaduje taký štandard poskytovaných služieb, ktorý je hodný spoločnosti so 165-ročnou tradíciou – tak, aby každý z jej štyroch miliónov klientov dostal rovnakú kvalitu servisu na pobočke v Bratislave ako napríklad v Zürichu, Berlíne, Londýne či Hongkongu. S tým súvisí nielen dôraz na dodržiavanie všetkých zákonov a pravidiel dlhodobej starostlivosti o klientov, ale aj implementácia prísnych etických noriem, ktoré môžu ísť nad rámec toho, na čo sú sprostredkovatelia na Slovensku zvyknutí. Takéto opatrenia budú vždy nepopulárne u ľudí, ktorí majú problém pracovať podľa pravidiel a správať sa eticky, pretože to vnímajú ako obmedzenie v ich podnikaní. A keďže sa dlhodobo nevedia stotožniť s týmto nastavením, je prirodzené, že v určitom čase firmu opustia.

Proces odchodu ľudí, ktorí ho dnes medializujú, v skutočnosti začal už v roku 2022. Ako sa v týchto dňoch ukazuje, vystupňoval sa vlani – len skryte cez rôzne zdanlivo neprepojené subjekty. Keďže si potrebovali uľahčiť exit a získať na svoju stranu čo najviac ľudí, rozdúchavali celé mesiace v obchodnej sieti nezmyselné vášne a vytvárali atmosféru nedôvery voči centrále spoločnosti.

Pri práci s klientmi aj rozvoji siete sprostredkovateľov nám vždy záležalo viac na kvalite ako na kvantite. A tak to zostane aj do budúcnosti. Švajčiarsky akcionár za nami plne stojí, na našom strategickom partnerstve nehodlá nič meniť. Naďalej budeme rozvíjať spoluprácu s kolegami, ktorí zdieľajú naše hodnoty a sú zárukou aj pre budúcnosť, že značku Swiss Life Select budú klienti aj trh vnímať pozitívne. Vieme, že na trhu je dostatok solídnych sprostredkovateľov, ktorí majú rovnaké hodnotové nastavenie. Ak hľadajú stabilitu, férové podmienky odmeňovania a kariéru s budúcnosťou, tak sú pre nich naše dvere otvorené.“

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: