Spoločnosť Arca Capital sa dohodla s londýnskou investičnou skupinou Blantyre Capital na strategickom partnerstve. Blantyre Capital jej poskytne úverové financovanie. „Tento dlhový nástroj uľahčí rekapitalizáciu skupiny a pomôže uvoľniť rastový potenciál skupiny Arca Capital,“ informovala Arca.

Spoločnosť sa dostala do problémov, keď nedokázala v júni vyplatiť investorom trojmesačné zmenky. Pôvodne na nich sľubovala výnos 6,082 percenta a označovala ich za „predátora medzi investíciami.“

Keď médiá zverejnili, že Arca nie je schopná tieto zmeny splatiť, firma tvrdila, že problémy vyrieši do niekoľkých týždňov. Koncom júna však získala ochranu pred veriteľmi na základe zákona Lex korona. V auguste mala splatiť ďalšie dlhopisy, no ani na to nemala peniaze.

Investičná skupina neuvádza, či po podpise zmluvy s Blantyre Capital vyplatí investorov, ani akú sumu im vyplatí. „Sme presvedčení, že spoločnosť Blantyre Capital je silným partnerom pre naše podnikanie, pretože rozumie silným stránkam skupiny Arca Capital a má príslušné finančné a prevádzkové zdroje, aby nás mohla podporovať v našej transformácii a poskytnúť maximum všetkým zainteresovaným stranám. Riešenie spoločnosti Blantyre Capital je dobrou správou pre skupinu Arca Capital, našich zamestnancov a ďalších partnerov. Poskytuje stabilnú finančnú štruktúru a potenciálne ďalšie financovanie na uskutočnenie našich rastových plánov,“ uviedol predseda predstavenstva a väčšinový akcionár skupiny Arca Capital Rastislav Velič.

Partner spoločnosti Blantyre Capital Fernando de Santiago povedal, že sú nadšení z partnerstva s Arcou. „Má obrovský nevyužitý potenciál a podnikavý tím. Je to presne ten typ spoločnosti a manažmentu, ktorý radi podporujeme,“ tvrdí.