Bývalý nočný klub v bratislavskom Sade Janka Kráľa už začali rekonštruovať. Informoval o tom primátor hlavného mesta Matúš Vallo na sociálnej sieti. Zanedbaná budova sa má premeniť na gastroprevádzku. V budove má vzniknúť aj priestor pre Bratislavské kultúrne a informačné stredisko (BKIS), kde bude sklad či šatňa pre vystupujúcich.


V budove bola prevádzka erotického salóna, ktorú zatvorili ešte začiatkom minulého roka. Budovu následne odkúpilo hlavné mesto. Hneď potom začalo jej vedenie spoločne s Metropolitným inštitútom Bratislavy (MIB) pripravovať aj obnovu, ktorá je súčasťou plánu revitalizovať Sad Janka Kráľa.

Najväčšiu časť rekonštrukcie podľa vedenia mesta zaberú búracie práce v interiéri, ktorý predošlý majiteľ rozdelil na viaceré miestnosti. Pre potreby reštaurácie a strediska sa budú vnútorné priečky rozmiestňovať nanovo.

Rekonštrukciou prejde aj strecha a v pláne je aj obnova pôvodnej presklenej fasády smerom do parku. Mesto odhaduje, že rekonštrukcia bude stáť zhruba 600-tisíc eur bez dane.

Bývalý nočný klub v Sade Janka Kráľa už začali rekonštruovať
Interiér bývalého nočného klubu v Sade Janka Kráľa. (Foto: Marek Velček)

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: