Po Elonovi Muskovi pomohla prepadu bitcoinu aj Čína. Potom, ako zakázala finančným inštitúciám poskytovať služby spojené s kryptomenami, zažíva bitcoin voľný pád. Dnes stratil skoro 30 percent svojej hodnoty a dostal sa pod hranicu 31-tisíc dolárov. Potom zmazal časť straty a aktuálne sa obchoduje nad úrovňou 40-tisíc dolárov.

„Za normálnych okolností by človek povedal, že je čas na kúpu, ale teraz je taká nezvyčajná situácia a taký strach, že nie je isté, či sa voľný pád bitcoinu nevráti,“ vraví hlavný ekonóm spoločnosti Next Finance Vladimír Pikora.

„Podľa môjho názoru je teraz otázkou, či špekulujúca mládež pochopila, že čo robí Čína, môže urobiť aj mnoho iných krajín a jednoducho nebudú môcť dostať peniaze na kryptomenové burzy. Začínam byť mimoriadne nedôverčivý k štátnym úradníkom, takže si myslím, že to záleží hlavne na tom, kedy oni sami zatvoria svoje svoje pozície a vyberú svoje zisky. S prepadom cien kryptomien sa zvyšuje pravdepodobnosť, že opustia burzy, nebudú špekulantmi a stanú sa opäť štátnymi zamestnancami. Pre zúfalcov nakupujúcich kryptomeny na úver, to bude hrozné,“ dodal V. Pikora.