Ministerstvo dopravy pripravuje dva projekty, ktoré by mali zlepšiť cestovanie vlakom do Bratislavy. Vďaka eurofondom vznikne záchytné parkovisko na veľmi exponovanej železničnej zastávke Nové Košariská pri Dunajskej Lužnej. Rovnako bola podpísaná zmluva o financovaní aj na projektovanie prestupného terminálu v Ružinove. Informoval o tom hovorca rezortu dopravy Martin Petro.

Na záchytnom parkovisku na zastávke Nové Košariská by malo vzniknúť 165 parkovacích miest, desať miest pre osoby so zdravotným postihnutím a v uzavretom areáli parkoviska bude tiež vybudované stojisko pre 50 bicyklov. Vybudovať by sa mala tiež nová autobusová zastávka a chodník pre peších. Na projektové práce bola vyčlenená suma 123 870 eur.

V Ružinove sa vybuduje nástupište, ktoré by malo umožniť jednoduchší prestup z vlaku na autobusy, električky či trolejbusy. Terminál umožní aj napojenie existujúcich aj budúcich prestupných uzlov na MHD. Súčasťou projektu je aj peší podchod pod traťou. Na realizáciu je vyčlenených 484 640 eur. Oba projekty by mali byť hotové do decembra 2023.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: