GameStop zažíva podobný scenár ako v roku 2021. Vtedy hodnota jednej akcie vyskočila až na 500 dolárov. Predstavovalo to 30-násobný nárast v porovnaní s cenou, za ktorú sa tieto akcie predávali len pár týždňov predtým.


Akcie spoločnosti GameStop vtedy vystrelili nahor, pretože ich vo veľkom začali kupovať špekulanti. Investičný stratég Saxo Bank Oskar Bernhardtsen upozornil, že v súčasnosti sa znovu investori bažiaci za rýchlym ziskom, zamerali na tieto akcie.

Po prekvapivom návrate tradera s prezývkou Roaring Kitty na sociálne siete sa podľa O. Bernhardtsena vrátila aj mánia meme akcií. Výsledkom je, že akcie GameStopu už strojnásobili svoju hodnotu. Medzi 10. a 13. májom narástol počet klientov, ktorý obchodujú GameStop o 928 percent a tento trend ďalej pokračuje. 

„Fenomén GameStop je neuveriteľný. Je však ťažké poskytnúť nejaký dômyselný komentár nad rámec konštatovania, že ide o veľký ošiaľ, ktorý sa odráža aj v správaní našich klientov. Počet klientov obchodujúcich s GameStopom dosahuje približne 10-násobok bežnej úrovne v Saxo,“ vraví O. Bernhardtsen.

Ľudia podľa neho naháňajú rýchle zisky, no vzhľadom na skutočnú hodnotu akcie by tá už nemala ďalej rásť. „Keď sa pozrieme na skutočnú výkonnosť spoločnosti GME, tá by sa mala obchodovať za nižšiu cenu. Cenové pohyby tak presahujú rámec fundamentu,“ tvrdí expert Saxo Bank.

Investori, ktorí sa nechajú zlákať rýchlym zárobkom, podľa neho riskujú stratu. Zároveň dodáva, že „aj motyka občas vystrelí a aj takéto trendy môžu ďalej stúpať.“

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: