O2 rozšírilo pokrytie svojou 5G sieťou. Tá bola k 15. júnu 2023 dostupná pre 52,5 percenta obyvateľov Slovenska. Od začiatku roka mobilný operátor zabezpečil pokrytie najrýchlejšou sieťou pre 226 nových lokalít.


Celkovo je 5G sieťou od O2 pokrytých 416 lokalít v mestách a obciach po celom území Slovenska. Podľa operátora každý mesiac narastá aj počet zákazníkov s vhodným 5G zariadením, s ktorým sa môžu pripojiť do 5G siete. V máji podiel týchto zariadení dosahoval vyše 18 percent.

„Snahou O2 je, aby si čo najviac zákazníkov užívalo výhody najmodernejšej 5G siete. Vďaka investíciám do rozvoja sietí a použitiu moderných technológií je naša 5G sieť dostupná už pre 52,5% Slovákov v 416 lokalitách naprieč celým Slovenskom. 5G sieť tak môžu v tomto období využívať aj návštevníci dovolenkových oblastí napr. v okolí Malej Domaši, Liptovskej Mary či Oravskej Priehrady. V O2 si zároveň zákazníci môžu kúpiť telefón za najvýhodnejšiu cenu a to kombináciou zliav a obľúbeného Výkupu telefónov, “ povedal komerčný riaditeľ O2 Milan Morávek.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: