Sprostredkovateľská spoločnosť Simplea otvorila minulý týždeň svoju prvú pobočku v Bratislave. Celkovo ide o piatu pobočku firmy na Slovensku.

Simplea, ktorá patrí pod českú skupinu Partners, začala svoje služby ponúkať na Slovensku vlani na jeseň. Český Partners pôvodne spolupracoval so slovenským Partners Group SK, no vlani sa rozhodol vstúpiť na Slovensko pod značkou Simplea.

Riaditeľkou bratislavskej pobočky je Jana Počarovská. Podľa údajov Národnej banky Slovenska (NBS) pôsobila do júla 2021 ako podriadený finančný agent spoločnosti Partners Group SK. Následne od októbra minulého roku bola podriadeným agentom spoločnosti Simplea Financial Services. No od mája tohto roku je už podriadeným agentom spoločnosti Fingo SK.

Portál Finsider vlani v septembri informoval, že Simplea mala problémy s uzatváraním zmlúv, ktoré s ňou odmietli podpísať niektoré banky. Tento problém chcela firma vyriešiť spoluprácou s Fingom, ktoré má zmluvu so všetkými významnými finančnými spoločnosťami.

Aj v súčasnosti podľa údajov NBS má Simplea uzatvorené zmluvy len so štyrmi bankami. Chýba jej napríklad Slovenská sporiteľňa, VÚB, Prima banka či 365.bank. Bez týchto bánk by firma nebola konkurencieschopná pri sprostredkovaní hypoték.

Podľa informácií NBS má v súčasnosti Simplea zazmluvnených 99 podriadených finančných agentov. Z nich má 67 oprávnenie pre všetkých šesť sektorov, v ktorých môžu sprostredkovatelia ponúkať svoje služby.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: