Po ťažkých rokoch pandémie ožívajú aj developerské projekty mimo hlavného mesta Slovenska. Stovky nových bytov by malo vyrásť neďaleko vrchu Zobor v Nitre, čo je v tomto krajskom meste lukratívna lokalita.

Investor tam plánuje postaviť tri prevažne bytové domy s názvom Šindolka Residence. Zámer zverejnil v marci na enviroportáli. Obytné budovy budú stáť v miernom svahu, čo je pre lokalitu pod Zoborom bežné.

Bytové domy majú mať šesť nadzemnými podlaží s viac ako tromi stovkami jedno- až trojizbových bytov a pribudne aj niekoľko desiatok apartmánov. Stavebníkom je firma Šindolka Residence, za ktorou stoja majitelia z Bratislavy, ktorí sú aktívni v stavebníctve aj v okolí Bratislavy napríklad v Bernolákove.

Šindolka Residence sľubuje zelené strechy i škôlku

Dva bytové domy majú mať tvar písmena U a budú mať zelené strechy. Tretia budova bude podľa plánov menšia obdĺžniková, umiestnená bude vo vnútrobloku, pričom bude prepojená so susedným bytovým domom. Mala by tam byť aj škôlka.

Parkovanie v tomto dome bude zabezpečené na prvom nadzemnom podlaží so vstupom cez podzemnú garáž susedného objektu. Spolu developer sľubuje až 463 parkovacích miest.

Byty na poschodiach majú mať balkóny, loggie, alebo terasy. Chýbať by nemali ani pivničné kobky prístupné zo spoločných priestorov.

„Okolie objektu bude upravené, zazelenené, doplnené prvkami verejného mobiliáru, aby mohlo plniť funkciu oddychu a rekreácie obyvateľov,“ píše sa v zámere investora.

Ak povoľovacie konania pôjdu podľa plánov developera, stavať by sa malo začať už na konci budúceho roka. Dostavba sa plánuje o dva roky neskôr na koniec roka 2026. Stavebník sa chystá investovať do výstavby 35 miliónov eur. Noví majitelia by v nových bytoch mohli začať bývať na začiatku roka 2027.

Pod Zoborom v Nitre vyrastú stovky nových bytov
Šindolka Residence by mala ponúknuť stovky nových bytov (Vizualiztácia: Šindolka Residence)

Ceny bytov budú asi vysoké

Vzhľadom na lukratívnu lokalitu pod Zoborom, blízko prírody, v susedstve rodinných domov a s areálom strednej odbornej školy budú zrejme byty na nitrianske pomery drahšie. Podľa realitných portálov sa ceny starších väčších bytov blízko tejto lokality pohybujú aj nad úrovňou 170-tisíc eur.

V novom developerskom projekte Riviera Nitra sa ceny dvojizbových bytov začínajú na úrovni 150-tisíc eur a za trojizbový byt kupujúci zaplatí aj viac ako 200-tisíc eur. Ceny rodinných domov v tejto lokalite presahujú v závislosti od veľkosti aj 300-tisíc eur.

Šindolka Residence

počet bytov: 365

počet parkovacím miest: 463

výška investície:35 miliónov eur

začiatok výtavby: koniec roka 2024

koniec výstavby: koniec 2026

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: