Hodnota kryptomeny bitcoin sa v súčasnosti pohybuje okolo 11 800 dolárov. Nachádza sa tak približne trikrát vyššie ako počas marcového prepadu.


Analytici spoločnosti Nextfinance Jiří Cihlář sú Markéta Šichtařová sú presvedčení, že bitcoin má na dohľad svoje tohtoročné maximá, ktoré boli na úrovni 12 500 dolárov. Podľa ich predpokladov má dobré vyhliadky na to, aby túto hodnotu prekonal.

„Keď sa na bitcoin pozrieme pozornejšie, zistíme, že jeho volatilita na pomery bitcoinu viditeľne klesla. Vieme, že to väčšinou signalizuje pokoj pred búrkou. To znamená stav, ktorý nie je dlhodobo udržateľný a nasleduje prudký pohyb kurzu,“ uviedli analytici Nextfinance.

K rastu bitcoinu môže podľa ich názoru prispieť aj to, že do tejto kryptomeny začína investovať čoraz inštitucionálnych klientov. Tí môžu ísť následne príkladom aj menším investorom, čo sa už čiastočne aj deje. Rastie aj počet otvorených pozícií, čo nasvedčuje tomu, že si investori vytvárajú možnosti pre budúci nákup bitcoinu.

Rastu hodnoty bitcoinu môže pomôcť aj nervozita na trhoch. „Prvá bariéra leží na úrovni 12 500 dolárov, tú má bitcoin na dosah. Ďalšia je pri hladine 14 000 dolárov. Aj tú môže prekonať. V prípade výbuchu paniky môže dolár vyrásť až k úrovni historických maxím 20 000 dolárov,“ uviedli analytici.