Dávid Gedeon, ktorý mal podviesť investorov, už nie je vo väzbe. V piatok 30. apríla ho po takmer dvoch rokoch prepustili z väzby. Informoval o tom denník Korzár.

Napriek prepusteniu z väzby je Dávid Gedeon naďalej trestne stíhaný. Je podozrivý, že podviedol viacero ľudí, ktorým sľuboval 60-percentný ročný výnos z ich vkladu. Celkovo mal takto získať 18 miliónov eur. Podľa obvinenia mal spôsobiť najmenej 900 klientom škodu v minimálnej výške 7,6 milióna eur. Ak by ho súd uznal vinným, hrozí mu trest odňatia slobody až na 15 rokov.

Dávid Gedeon po prepustení pre Korzár uviedol, že odmieta všetky obvinenia. „Bojoval som takmer dva roky vo väzbe a budem aj naďalej bojovať proti nezákonnostiam, hlavne kvôli klientom a aby som sa im vždy mohol pozrieť do očí,“ tvrdí.

D. Gedeon podľa Korzára nerozumie, prečo sa pri ňom spomína pyramídová hra. „Nikdy som neporušil žiadnu zmluvu alebo dohodu, ktorú sme s klientmi uzavreli. Nespochybniteľným faktom je, že v čase môjho zadržania nebol nikto nijakým spôsobom poškodený a firma nemala žiadne dlhy. Práve naopak, klientom bolo 10 dní pred mojím zadržaním vyplatených na zálohách na výnosoch takmer 1,5 milióna eur a v celom roku 2019 do času môjho zadržania takmer šesť miliónov eur,“ povedal D. Gedeon pre Korzár.

Podľa prokurátora však Dávid Gedeon vybrané peniaze od investorov používal najmä na vyplácanie starších klientov a na vlastnú spotrebu. Prípadné investície smerovali najmä do projektov, ktoré nemali šancu dosiahnuť relevantný výnos a boli len imidžovou záležitosťou. Podľa Korzára ide o projekty ako film Casino, futbalový klub v Bradejove a tenisový klub v Prešove.