VÚB spoplatní dobíjanie Revolutu či N26
Ilustračné foto – Freepik

VÚB banka od 1. apríla mení cenník. Zavádza nový poplatok vo výške dvoch eur za bezhotovostný prevod peňazí debetnou i kreditnou kartou. Spoplatnené by mali byť transakcie realizované prostredníctvom mobilných aplikácií od digitálnych poskytovateľov platobných služieb, virtuálnych účtov a podobných platobných služieb.


Hovorca VÚB Dominik Miša pre Finsider.sk potvrdil, že spoplatnené bude napríklad dobitie kreditu na účet v Revolute či N26. Banka si však nebude dvojeurový poplatok účtovať k platbe cez službu Curve. Tá integruje všetky platobné karty do jednej podobne ako Google pay či Apple pay, no klient má zároveň k dispozícii aj fyzickú platobnú kartu.

Od poplatku by mali byť oslobodené aj platby prostredníctvom služieb, s ktorými VÚB spolupracuje. Ide najmä o Apple pay a Google pay.

Dvojeurový poplatok si VÚB bude účtovať aj za dobíjanie predplatených kariet a iných elektronických peňaženiek. Spoplatnené budú aj platby prostredníctvom karty vo vzťahu k iným finančným inštitúciám – najmä platby poistného či splátky sporenia.

„Poplatok za prevod peňazí cez platbu kartou zavádzame z dôvodu zvýšených nákladov banky na tento typ prevodov, ako aj na ich vyššiu rizikovosť a potrebu ich monitorovania,“ povedal Miša.

Pozn.: V pôvodnom článku bola informácia, že banka spoplatní aj všetky platby cez Curve. Tieto platby v skutočnosti nebudú spoplatnené. Za chybu sa ospravedlňujeme.