Absolventi a absolventky vysokých škôl chcú v Košickom kraji pracovať najmä v administratíve, no zaujímajú sa aj o technické práce či marketing. Vysokoškolských študentov a študentky najviac zaujíma gastro sektor, ale najčastejšie reagujú na iné ponuky. Upozornil na to pracovný portál Profesia.sk.


V databáze životopisov portálu je aktívnych 500 uchádzačov a uchádzačiek o prácu v Košickom kraji, ktorí majú 14 až 25 rokov a vysokoškolské vzdelanie. Je to kraj s druhým najväčším počtom zverejnených životopisov v tejto skupine uchádzačov. Bratislavský kraj ich má takmer tisíc. Viac ako tretina uvádza, že sa chce zamestnať v administratíve, 30 percent v cestovnom ruchu a gastre, nasleduje obchod, IT a marketing.

Veľký záujem o prácu je aj od študentiek a študentov vysokých škôl v košickom regióne. Aktívny životopis tam majú najviac spomedzi všetkých krajov. Takmer 400-krát reagovali na ponuky pre administratívnych pracovníkov a pracovníčky, necelých 350 reakcií od nich prišlo, keď spoločnosti hľadali asistentov a asistentky. Veľmi často tiež reagujú na ponuky pomocných pracovníkov, predavačiek či účtovníčok a konštruktérov.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: