Dať si voľno od práce, počas ktorého môže človek dobiť energiu, mať čas na starostlivosť o rodinu a blízkych alebo vzdelávanie sa v dospelosti, preferuje 37 percent obyvateľov Slovenska. Ďalších 19 percent zatiaľ nemá jasný názor. Ukázal to prieskum medzinárodnej finančnej skupiny NN o dlhovekosti, ktorý sa uskutočnil v jedenástich krajinách sveta vrátane Slovenska.


Podľa medzinárodného prieskumu je väčšina ľudí na Slovensku presvedčených, že si svoje životy riadia sami. Takmer 60 percent opýtaných verí, že sú sami sebe pánmi a vyše polovica súhlasí s tvrdením, že ak budú tvrdo pracovať, uspejú. Ďalších 72 percent je presvedčených, že sa môže spoľahnúť na svoje schopnosti v ťažkých situáciách.

Prognostici, ktorí sa venujú téme dlhovekosti, predpovedajú, že sa dnešní štyridsiatnici dožijú 80 a viac rokov. Na dlhší život sa podľa prieskumu tešia aj ľudia na Slovensku, pričom očakávajú, že sa dožijú minimálne 77 rokov. Starnutie vnímajú prevažne pozitívne (62 %) a len 27 percent sa cíti byť diskriminovaných kvôli veku.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: