Kancelárska budova Obchodná, ktorá je súčasťou novej zóny NordCity v Žiline, prešla kolaudáciou a bola uvedená do prevádzky. Informovala o tom developerská spoločnosť Reinoo, ktorá projekt zastrešuje. Investície do výstavby kancelárskej budovy a parkovacieho domu, ktorý tiež patrí do zóny, dosiahli 34 miliónov eur.


Projekt sa nachádza na Obchodnej ulici v mestskej časti Vlčince a je súčasťou novej zóny NordCity Žilina. Na 8. poschodiach prináša viac ako 13-tisíc metrov štvorcových prenajímateľných plôch a spolu s parkovacím domom viac ako tisíc parkovacích miest. Medzi najväčších nájomcov novej kancelárskej budovy patria spoločnosti Siemens, BeLenka, Ipesoft alebo GoodRequest.

Parkovací dom bude fungovať na princípe „Smart parkingu“, teda mimo pracovných hodín bude k dispozícii obyvateľom okolitých bytových domov.

Obchodná je druhou dokončenou budovou v tejto zóne, ktorú po dokončení budú tvoriť tri kancelárske budovy a parkovací dom. Posledná, tretia kancelárska budova, ktorá dotvorí novú zónu, je aktuálne v procese prípravy.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: