UniCredit Bank sa pustila do boja o nových klientov. Každému, kto si založí U Konto do konca augusta, nebude účtovať mesačný poplatok za jeho vedenie. UniCredit sľubuje, že klienti, ktorí si v tomto čase založia nový účet, ho budú mať zadarmo bez akýchkoľvek podmienok už natrvalo.

Okrem toho noví klienti získajú od banky 40 eur. Tieto peniaze im UniCredit pošle, akonáhle im na účet príde prvá výplata. Pre získanie odmeny je dôležité, aby prvé peniaze prišli na účet najneskôr do konca októbra tohto roku. UniCredit chce takto motivovať klientov, aby si na nový účet nechali čím skôr posielať svoju výplatu. Aktuálne novým klientom platí aj Slovenská sporiteľňa a Tatra banka.

„Cieľom letnej akvizičnej kampane UniCredit Bank je osloviť nových klientov s ponukou najlepšieho účtu na trhu s možnosťou získať ešte dodatočnú odmenu pri zasielaní mzdy,“ povedala hovorkyňa UniCredit Bank Zuzana Ďuďáková.

Väčšina klientov mala aj doteraz účet v UniCredit Bank zadarmo

Zrušenie poplatku za účet nebude pravdepodobne pre UniCredit predstavovať veľký výpadok príjmov. Už aj doteraz odpúšťala mesačný poplatok vo výške osem eur za U Konto každému, komu na účet prišlo počas mesiaca aspoň 400 eur. Takmer všetci klienti mali preto nárok na účet zadarmo.

U Konto obsahuje okrem výberov z bankomatov v sieti UniCredit na Slovensku i v zahraničí aj dva výbery z cudzích bankomatov každý mesiac. Ľudia, ktorí si založili účet do konca roku 2019, majú k dispozícii neobmedzený počet výberov z bankomatov iných bánk.

Bezplatným účtom môže UniCredit súperiť s internetovými bankami. Jej veľkou výhodou je pobočková sieť a vlastné bankomaty. Klienti internetových bánk sú zväčša odkázaní na ovládanie svojho účtu len cez internet. Nemajú možnosť napríklad priamo na účet vložiť hotovosť. Musia ich buď vložiť na iný účet a následne ich previesť, alebo ich môžu poslať poštou.

Aj keď UniCredit Bank už od septembra zdraží hotovostné operácie v pobočkách, klienti budú môcť naďalej bezplatne vkladať peniaze prostredníctvom bankomatov s vkladovou funkciou. Tie by mali byť do konca roka nainštalované vo všetkých pobočkách.