Dcérska spoločnosť Poštovej banky, spoločnosť Ahoj, ponúkne zákazníkom slovenských eshopov, možnosť zaplatiť za tovar až 30 dní po nákupe. Kupujúci by tak mal získať čas na bezplatné vyskúšanie tovaru.


„Platobné systémy ,kúp teraz, zaplať neskôr‘ prinášajú spotrebiteľom nový používateľský zážitok z online nakupovania a zvyšujú jeho bezpečnosť. Zároveň to pozitívne z kamenných predajní, čiže možnosť vyskúšať si nákup pred zaplatením, prináša aj do online nákupov. Z pohľadu e-commerce obchodníkov prax zo sveta ukazuje, že odložené platby pomáhajú zvyšovať konverziu predaja, veľkosť nákupného košíka a obrat, a to o niekoľko desiatok percent,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Ahoj Marek Šupa.

Firma tvrdí, že celkový proces platby trvá menej ako jednu minútu. Kupujúci musí zadať len dva údaje. Táto služba predstavuje pôžičku s nulovým úrokom. Noví zákazníci môžu takto nakúpiť tovar do hodnoty 150 eur a existujúci do 300 eur.

Spoločnosť chce na jeseň ponúknuť aj ďalšiu novinku, vďaka ktorej si zákazníci budú môcť platbu odložiť a zároveň rozdeliť na tri splátky. Aj táto služba by mala byť dostupná bez poplatkov.