Rezort práce bude na základe uznesenia vlády za mesiace november a december 2021 vyplácať príspevky vo výške takzvanej Prvej pomoci+ okrem opatrenia 3B. Zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) si tak budú môcť prilepšiť získaním vyššieho finančného príspevku až o 50% oproti pôvodnej schéme Prvej pomoci. Informovala o tom hovorkyňa ministra práce Eva Rovenská.


Zamestnávatelia budú môcť žiadať za november a december príspevok na preplatenie mzdových nákladov na zamestnanca vo výške 80 percent celkovej ceny práce. Ide o opatrenia 1 a 3A. SZČO môžu čerpať finančnú pomoc do výšky 810 eur v závislosti od poklesu tržieb z opatrenia 2. V prípade ak neplatili odvody do Sociálnej poisťovne, majú nárok na príspevok vo výške 315 eur z opatrenia 4.

Zamestnávatelia môžu naďalej žiadať o príspevok na zamestnancov, ktorí nastúpili do zamestnania najneskôr k 1. októbru tohto roka. O príspevky sa môžu uchádzať aj tie subjekty, ktoré začali prevádzkovať svoju činnosť po 1. februári 2021, najneskôr však k 1. októbru tohto roka. Úrady práce aktuálne prijímajú žiadosti o príspevky „Prvej pomoci“ za september a október.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: