Telekomunikačný operátor O2 pokryl od začiatku roku 782 nových lokalít 5G sieťou. Celkovo je tak najrýchlejšia sieť dostupná v 972 mestách a obciach, čo predstavuje 69,3 percenta ľudí na Slovensku.

Podľa operátora sa každý mesiac zvyšuje aj počet zákazníkov s vhodným 5G zariadením, s ktorým sa môžu pripojiť do najmodernejšej siete. V septembri podiel týchto zariadení v O2 dosahoval vyše 21 percent.

„Rozvoj siete je pre nás v O2 prioritou. V poslednom období sme sa zamerali nielen na výstavbu nových vysielačov, ale aj na zahustenie, nastavenie a vyladenie už postavenej siete. To všetko s cieľom priniesť zákazníkom tú najlepšiu skúsenosť s našou vynovenou sieťou. Ešte výraznejší rozvoj našich sietí očakávame od projektu zdieľania siete s naším partnerom, ktorý sme ohlásili v lete tohto roka,“ uviedol Slavomír Pšenák, technologický riaditeľ O2.

V lete O2 oznámilo, že sa dohodlo na zdieľaní 5G siete so Slovak Telekomom. Proces zdieľania sietí bude prebiehať postupne v jednotlivých lokalitách. Zdieľanie sietí by malo byť zavŕšené v horizonte dvoch až troch rokov. Jedinou výnimkou, kde k zdieľaniu sietí nepríde, sú dve najväčšie mestá – v Bratislave i Košiciach si budú operátori spravovať svoje siete samostatne. Zvyšok Slovenska by mal byť rozdelený na dve oblasti, s približne rovnakým počtom základňových staníc, o ktorých servis a prevádzku sa budú operátori starať v zmysle podpísanej dohody.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: