V sprostredkovateľskej spoločnosti Fingo.sk skončil obchodný riaditeľ Marek Gemainer. Včera o tom obchodných partnerov emailom informoval generálny riaditeľ spoločnosti Roland Dvořák. Finsider má túto správu k dispozícii.

Podľa tohto emailu M. Gemainer skončil na pozícii obchodného riaditeľa po vzájomnej dohode s okamžitou platnosťou k 24. októbru. Dôvod odchodu tu nebol nijako špecifikovaný. Kompetencie obchodného riaditeľa dočasne prevezme generálny riaditeľ R. Dvořák. Včera večer bol M. Gemainer ešte na internetovej stránke spoločnosti uvedený medzi trojčlenným manažmentom, dnes je tam namiesto neho už finančný riaditeľ Vlastimil Jalový.

M. Gemainer prišiel do Finga v roku 2018. Predtým pracoval ako riaditeľ externej siete stavebnej sporiteľne a poisťovne Wüstenrot. V roku 2021 sa interná sieť Wüstenrotu začlenila pod Fingo ako podriadený finančný agent. Predtým v tejto sieti pôsobilo viac ako 500 agentov.

Podľa údajov z Obchodného registra nebol M. Gemainer štatutárom spoločnosti Fingo.sk. Je však v predstavenstve spoločnosti InTeFi Corporate. Táto spoločnosť sa v minulosti volala Fingo Corporate a jediným akcionárom tejto firmy je Fingo Holding. Jej predsedkyňou predstavenstva je Lívia Palásthyová, ktorá je aj jednou z troch konateliek Fingo.sk. Spoločnosť InTeFi Corporate nemala podľa údajov Finstatu v minulom roku žiadne tržby.

Fingo v predchádzajúcich rokoch rýchlo rástlo v obchodnej produkcii a pribúdali mu aj agenti. Vlani sa počet jeho zazmluvnených agentov zvýšil o 120. Tento rok je rast výrazne pomalší. V porovnaní so začiatkom roku má v súčasnosti Fingo podľa údajov Národnej banky Slovenska len o troch agentov viac ako na začiatku roku.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: