Sprostredkovateľská spoločnosť Respect Slovakia v roku 2022 rástla. Firma so zameraním na poistenie firemných rizík, si podľa jej konateľa Milana Pobjeckého vlani polepšila vo všetkých hlavných oblastiach, na ktoré sa sústreďuje.

„Výsledky našej spoločnosti za rok 2022 považujeme za dobré a vyrovnané. Dá sa povedať, že sme sa posilnili vo všetkých našich kľúčových segmentoch, teda poisťovaní veľkých priemyselných rizík, poisťovaní podnikateľov a špecifických druhov poistenia, ale tiež v oblasti poisťovania motorových vozidiel a poisťovaní fyzických osôb. Rok 2022 sa tak pre nás skončil úspešne,“ vraví M. Pobjecký.

V roku 2021 obsadila spoločnosť Respect Slovakia tretiu priečku rebríčka top sprostredkovateľov podľa výšky tržieb, keď jej tržby z predaja služieb dosiahli 37,743 milióna eur. Či si firma udržala túto pozíciu aj v roku 2022, zatiaľ nie je jasné. Spoločnosť Respect Slovakia zatiaľ nezverejnila výsledky hospodárenia za minulý rok. Finportal, ktorý v roku 2021 bola na štvrtej pozícii a jej tržby boli približne o dva milióny eur nižšie ako tržby Respectu, už zverejnil, že jeho obrat v roku 2022 narástol o 15 percent na 41 miliónov eur.

Respect Slovakia riešil aktualizáciu poistiek

Kým mnohým sprostredkovateľským spoločnostiam pomohol veľkých záujem o hypotéky začiatkom minulého roku, Respect Slovakia z tohto záujmu neťažil. Firma sa totiž zameriava na poisťovanie. Má síce aj licenciu pre sprostredkovanie úverov, no väčšina jej agentov má len oprávnenie pre sprostredkovanie poistenia. Úvery môže sprostredkúvať len 37 agentov Respectu.

Celkovo mal Respect Slovakia na začiatku tohto roku 291 podriadených finančných agentov. Firme za rok pribudlo dvanásť sprostredkovateľov. Kým podľa obratu i zisku patrí Respect k najväčším firmám na trhu, podľa počtu sprostredkovateľov je až jedenásty. Jeho agenti tak patria k najefektívnejších na trhu. K tomu im výrazne pomáha to, že sa zameriavajú na firemnú klientelu.

Agenti Respectu podľa M. Pobjeckého vlani aktívne riešili preceňovanie majetku, či aktualizovali poistné sumy z dôvodu nárastu cien stavebných materiálov a práce. Firma pre sprostredkovateľov pripravila „vylepšené online prostredie a pracovali sme tiež na zefektívňovaní komunikácie s našimi retailovými klientmi.“

Konateľ spoločnosti v roku 2023 očakáva v sektore poistenia pokračujúci trend z roku 2022. Sprostredkovatelia tak budú podľa neho musieť naďalej aktívnejšie pracovať pri nastavovaní podmienok poistenia z dôvodu dynamických zmien vo svete.

Prečítajte si ďalšie články na túto tému: